موسسه اعزام علمی ایرانیان دارای مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
whats insta

آزمون SAT


آزمون SAT چیست؟

آزمون «SAT» از مهم ترین آزمون هایی است که در سطح جهان برگزار می‌ شود. تمامی افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج کشور را دارند، باید برای آنکه بتوانند پذیرش دانشگاه مورد نظر خود را بگیرند، باید مدارک و نمراتی که دانشگاه از آن ها خواسته است را داشته باشند. یکی از مدارکی که دانشگاه های بعضی از کشورها می‌خواهند، نمره آزمون SAT است.

زبان امتحانی آزمون SAT  انگلیسی است. مدت اعتبار مدرک این آزمون 5 سال است و پس از تمام شدن این مدت متقاضی باید دوباره در آزمون شرکت کند. یکی از رایج ترین کشورهایی که دانشجویان ایرانی علاقه به ادامه تحصیل در آن را دارند کشور ترکیه است و آزمون SAT ترکیه به خصوص برای ایرانی ها یکی از مهم ترین آزمون هاست. زیرا این آزمون در ایران برگزار نمی‌شود و خیلی از داوطلبان به علت نزدیکی ترکیه این کشور را برای شرکت در آزمون انتخاب می‌ کنند.


انواع آزمون SAT

آزمون اس ای تی برای سنجیدن میزان اطلاعات و آمادگی افراد برای ادامه تحصیل در دانشگاه است .هم اکنون آزمون SAT دو نوع دارد. آزمون جنرال  (General SAT) و آزمون موضوعی (Subject SAT) انواع این آزمون هستند.

آزمون جنرال (General SAT)

آزمون ای اس تی جنرال در اکثر کشورها برگزار می‌شود. تقریبا بیشتر دانشگاه های جهان نیز با نتیجه این آزمون دانشجو می‌پذیرند.

آزمون موضوعی (Subject SAT)

ست موضوعی بیشتر در آمریکا برگزار شده و برای دانشگاه های این کشور نیز بیشتر مورد نیاز است. بخش های امتحانی آزمونی SAT موضوعی شامل زیست شناسی، شیمی و فیزیک نیز است.

ثبت نام این آزمون آنلاین است. برای آنکه در این آزمون ثبت نام کنید، باید به سایت collegeboard.org مراجعه کنید. فقط این نکته را توجه داشته باشید که این آزمون در ایران برگزار نمی‌ شود و باید مرکزی در کشور های دیگر را برای شرکت در آزمون انتخاب کنید. بعد از وارد شدن به سایت اطلاعات خود را در فرمی که ظاهر می‌ شود وارد کنید. همواره دقت داشته باشید که اطلاعات شما باید همانند اطلاعات شما در پاسپورت تان باشد.

اعتبار این آزمون برای همه کشور ها 5 سال است و در کشور ترکیه 2 سال است. برای رشته هایی همچون پزشکی و دندانپزشکی نمره بالای 1400 لازم است. اما این نمره برای هر دانشگاه متفاوت است.