موسسه اعزام علمی ایرانیان دارای مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
whats insta

ویزا


     ویزا

از بین انواع ویزاهای کشور پرتغال به دو نوع ویزای شینگن تایپ C  و  D که از همه مهمترند می پردازیم.
 ویزای شینگن تایپ C اجازه اقامت کوتاه مدت در کشور پرتغال و کشورهای عضو شینگن به مدت حداکثر 90 روز بسته به شرایط و درخواست متقاضی میدهد. در این نوع ویزا تا یکسال امکان تمدید وجود دارد و می تواند به صورت تک ورودی، دوبار ورود و چندبار ورود تعریف گردد. ویزاهای آموزشی کوتاه مدت، بازیدکنندگان و ویزای پزشکی، از جمله این ویزاها هستند.  
ویزاهای تحصیلی، کاری از نوع ویزای شینگن تایپ D می باشند. موسسه مهاجرت علمی ایرانیان بعد از اخذ پذیرش دانشگاه، از طریق  VSFو مکاتبه با سفارت پرتغال اقدامات لازم را برای اخذ ویزای دانشجویی تایپ D برای متقاضی به عمل می آورد. ویزای شینگن تایپ D  120 روزه با دو بار اجازه ورود می باشد.  مشاوران متخصص ما در امر ویزا راهنمایی های لازم را برای پر کردن کلیه فرمهای درخواست ویزای دانشجویی و مدارک لازم سفارت و همچنین آمادگی های لازم برای مصاحبه سفارت را ارائه خواهند نمود. مدارک سفارت شامل پذیرش دانشگاه، فرمهای مربوطه، بیمه مسافرتی، ترجمه آخرین مدرک دانشگاهی و ریز نمرات، گواهی سلامت، گواهی عدم سوء پیشینه، رزرو بلیط و اسکان موقت، گردش حساب بانکی سه تا شش ماهه، ترجمه سندهای به نام و سایر مدارک تمکن مالی می باشد.
بعد از اعزام دانشجو به پرتغال با کمک نماینده های ما در کشور پرتغال مدارک لازم برای ارائه به اداره اتباع خارجی پرتغال (SEF) آماده می شوند تا با ارائه آنها به اداره SEF کارت اقامت دانشجویی یک یا دو ساله صادر شود. این مدارک شامل کد اقتصادی، حساب بانکی، کد سلامت، نامه شهرداری برای تایید آدرس، بیمه مسافرتی که از ایران برای ارائه به سفارت اخذ شده ، نامه تاییدیه ثبت نام دانشگاه و حدود 250 یورو هزینه نقدی می باشد. با داشتن کارت اقامت دانشجویی کشور پرتغال امکان سفر به کلیه کشورهای عضو شینگن و اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا وجود دارد.